Проекти

Перелік проектів, які реалізовує ГО"Хмельницька ініціатива" як у якості регіонального партнера, так і самостійно

Регіональна політика в Україні: громадський моніторинг стратегій регіонального розвитку

Проект «Регіональна політика в Україні: громадський моніторинг стратегій регіонального розвитку» реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) на Хмельниччині у партнерстві з ГО «Хмельницька ініціатива» в складі Асоціації регіональних аналітичних центрів, Інститутом громадянського суспільства, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад», Офісом Ради Європи в Україні за підтримки Європейського Союзу.

Започаткування Національного діалогу в Україні

Що роз'єднує Україну? Що може її об'єднати? Як попередити подальшу можливу дезінтеграції? Як досягти примирення між групами, що мають різні погляди на історичні події та політичний розвиток країни?

Дати відповіді на ці питання покликаний проект "Започаткування національного діалогу в Україні із залученням усіх зацікавлених сторін", який був розроблений Міжнародним центром перспективних досліджень (МЦПД) та підтриманий програмою МАТРА Уряду Нідерландів. Регіональним партнером даного проекту на ХМельниччині виступила ГО "Хмельницька ініціатива".

Проект «Регіональна політика в Україні: громадський моніторинг стратегій регіонального розвитку» реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) на Хмельниччині у партнерстві з ГО «Хмельницька ініціатива» в складі Асоціації регіональних аналітичних центрів, Інститутом громадянського суспільства, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад», Офісом Ради Європи в Україні за підтримки Європейського Союзу.


Мета проекту: підвищення ефективності державної політики у сфері регіонального розвитку шляхом залучення мережі аналітичних організацій громадянського суспільства для розробки, аналізу та моніторингу стратегій регіонального розвитку в Україні та впровадження рекомендацій по вдосконаленню стратегій регіонального розвитку на строк до 2020 року.
 

Основні завдання проекту:

- залучити 25 аналітичних центрів з кожного регіону України до діяльності у складі Асоціації регіональних аналітичних центрів з метою аналізу державної політики у сфері регіонального розвитку та підвищення її ефективності;

- виробити методологію для: розробки стратегій регіонального розвитку; аналізу відповідності стратегій регіонального розвитку цілям державної регіональної політики; аналізу здійсненності стратегій регіонального розвитку; моніторингу стратегій регіонального розвитку;

- підвищити обізнаність  представників аналітичних інститутів громадянського суспільства у сфері розробки, аналізу відповідності та здійсненності, моніторингу регіональних стратегій розвитку;

- зміцнити інституційний та аналітичний потенціал Асоціації регіональних аналітичних центрів;

- вплинути на процес розробки стратегій регіонального розвитку; здійснити аналіз відповідності стратегій регіонального розвитку у 25 областях України цілям державної регіональної політики; здійснити аналіз здійсненності стратегій регіонального розвитку в Україні; здійснити моніторинг стратегій регіонального розвитку;

- провести лобістську кампанію для впровадження проектних рекомендацій, спрямованих на підвищення ефективності державної політики регіонального розвитку.

Що роз'єднує Україну? Що може її об'єднати? Як попередити подальшу можливу дезінтеграції? Як досягти примирення між групами, що мають різні погляди на історичні події та політичний розвиток країни?

Дати відповіді на ці питання покликаний проект "Започаткування національного діалогу в Україні із залученням усіх зацікавлених сторін", який був розроблений Міжнародним центром перспективних досліджень (МЦПД) та підтриманий програмою МАТРА Уряду Нідерландів. Регіональним партнером даного проекту на ХМельниччині виступила ГО "Хмельницька ініціатива".

На думку авторів проекту, роз'єднує українців минуле, а обє'днати може - спільне бачення майбутнього. Виробити це спільне бачення на розвиток країни має допомогти політика державної єдності, яка повинна бути розроблена за участю представників усіх регіонів України у процесі загальнонаціонального діалогу та презентована керівникам держави.

Національний діалог дозволить закласти підвалини для об’єднання різних регіонів України на основі спільних цінностей, а також ініціювати процес національного примирення.

Унікальність проекту полягає у тому, що дана ініціатива виходить від громадянського суспільства та орієнтована на загальнонаціональний контекст. При цьому вона передбачає залучення зацікавлених сторін як на регіональному, так і національному і міжнародному рівнях.