Відбувся регіональний круглий стіл «Національний діалог: долаючи минуле, переживаючи теперішнє, будуючи майбутнє»

2206.2015
image

У Хмельницькому відбувся регіональний круглий стіл «Національний діалог: долаючи минуле, переживаючи теперішнє, будуючи майбутнє».

 

Конфлікт, що наразі триває на Сході України, є результатом дестабілізації зовнішніх гравців, які скористалися гетерогенністю (неоднорідністю) України як держави, зокрема її регіональними особливостями. Водночас, у світі існує значна кількість країн, які складаються з неоднорідних суспільств, але в той же час об’єднані в одну політичну націю. За роки незалежності політичні еліти та держава не спромоглися розробити політику національної єдності України, натомість використовували регіональні особливості для отримання електоральних переваг у конкретних регіонах. При цьому інструментом роз’єднання виступало історичне минуле країни, в той час, як було відсутнє бачення майбутнього розвитку держави.

Саме виробленню політики національної єдності було присвячено круглий стіл у Хмельницькому 22 червня, що проводив Міжнародний Центр Перспективних Досліджень у партнерстві з громадською організацією «Хмельницька ініціатива». Учасники заходу змогли ознайомитись з результатами соціологічного опитування, що проводилось у всіх регіонах України та, зокрема, на Поділлі. Соціологічний зріз стосувався актуальних питань сприйняття суспільством сучасних процесів та можливостей виходу з існуючої ситуації. Цікавим є той факт, що мешканці Поділля у питанні примирення українців віддають перевагу саме засобам масової інформації (34% опитаних) та не вірять у значний вплив міжнародних організацій та інших країн (34,3% опитаних). Стосовно думок подолян з питання проведення державної політики на неконтрольованих територіях, вони розділились майже порівну між варіантами: «території самі повернуться до складу України із погіршенням на них економічної ситуації» (37,2% опитаних) та «необхідно військовими засобами встановити контроль над територіями» (31,8% опитаних).

Наприкінці обговорення учасники дійшли висновку, що ідентифікація українців як нащадків Київської Русі є саме тим питанням,  яке однаково позитивно сприймають на всій території України. Саме це та збільшення поінформованості у історичних процесах може стати основою об’єднання українців в одну політичну націю.