Як знайти інформацію про прийом депутатів Хмельницької міської ради?

0304.2021
image

Громадська організація “Хмельницька ініціатива” проаналізувала інформування депутатами Хмельницької міської ради мешканців міста про проведення щомісячного прийому. Нагадаємо, що стаття 10 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” зобов’язує депутатів місцевих рад “визначити і оприлюднити дні, години та місце прийому виборців, інших громадян; вести регулярний, не рідше одного разу на місяць, прийом виборців”.

26 листопада 2020 року відбулась перша сесія Хмельницької міської ради. Таким чином, депутати набули своїх повноважень вже понад чотири місяці тому. Найперше місце, де варто шукати інформацію про прийом, - офіційний сайт Хмельницької міської ради. Станом на 26 березня 2021 року всі депутати оприлюднили місце та час свого прийому на офіційному сайті Хмельницької міської ради. Нововведенням цього скликання стало розміщення контактного телефону для зв’язку з депутатом. 11 обранців не вказали цієї інформації, проте семеро  з них вказали контакти помічників.

У Юрія Вавринюка, Олександра Василишина, Богдана Лукашука та Олександра Сидорука у профілях на сайті Хмельницької міської ради відсутні будь-які контактні телефони.

Одним із майданчиків для інформування громадян про депутатський прийом стала соціальна мережа Facebook. Її додаткова зручність в тому, що мешканці можуть сконтактувати з обранцями та з’ясувати питання, які їх цікавлять. 


 
Варто зазначити, що з 42-х депутатів не вдалось знайти у мережі лише Світлану Баранську. Трохи більше половини,  а саме 25 депутатів пишуть на своїх сторінках про роботу в міській раді. З них про проведення прийому зазначають інформацію 17. Депутатка Катерина Заганяч виклала відеоінструкцію, як знайти її приймальню. 

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати в соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація».
На платформі Атестація депутатів місцевих рад.
В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснюється оцінювання та про його результати можна дізнатись на сайті організації.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка вебплатформи «Місцеві депутати. Атестація».