Конфлікт інтересів у Шепетівці: проголосував, бо регламент не забороняє?

0802.2017
image

Ще четвертого серпня цього раду відбулася ХІІ сесія Шепетівської  міської ради VІІ скликання. Вона, на перший погляд, нічим не вирізнялася від подібних не лише в Шепетівці, а й в іншим містах області. Депутати зібралися, розглянули питання, проголосували та пішли працювати за основним місцем роботи. Та насправді, пройшло не все так "просто".

 

Одне із рішень носило назву "Про продаж земельної ділянки Шайнозі Юрію Миколайовичу, Кудрику Сергію Івановичу". Ним передбачалося продати кожному відповідно до права спільної часткової власності на нежитлову будівлю Юрію Шайнозі та Сергію Кудрику по 1/2 земельної ділянки площею 800 кв. м, що розташована по вул. Гранітній, 13-А в Шепетівці. Земля  для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства. Ціна - 16 288 гривень, яка була визначена на основі експертної грошової оцінки.

 

На перший погляд, знову ж таки нічого дивного. Якби не той факт, що Юрій Шайнога є діючим депутатом цієї міської ради. Конфлікт інтересів? Схоже, так. Що робити в таких випадках, теоретично, мало б бути передбачено регламентом Шепетівської міської ради.

 

Фото взято з Сайту міста Шепетівка

 

У регламенті є стаття 27 "Створення тимчасової контрольної комісії Ради". А в ній пункт 3: "Головою або членом тимчасової контрольної комісії Ради не може бути депутат, щодо якого може мати місце конфлікт інтересів, а саме: комісія розглядає питання, що стосується діяльності депутата, пов'язаних з ним осіб в розумінні українського законодавства або юридичних осіб, до керівництва якими чи щодо власності над якими він або пов'язані з ним особи мають безпосереднє відношення". Більше регламенті словосполучення "конфлікт інтересів" не зустрічається.

 

"Про необхідність врахувати можливість конфлікту інтересів при прийнятті рішень депутатами міської ради ми наголошували з початку роботи нового складу ради, - розповідає Павло Котенко, з  ГО "Об'єднання ініціатив "Коло". - Були розроблені рекомендації щодо врахування вимог законів України при розробці нового регламенту ради були надані усім народним обранцям, однак пункт щодо конфлікту інтересів не був врахований. Відсутність особистої відповідальності за порушення вимог законодавства та особиста зацікавленість у прийнятті рішень приводить до нехтування вимог українського права, а у невеликих містах, як Шепетівка, такі ситуації прямо чи опосередковано трапляються часто".

 

Що ж відбулося далі з проектом рішення? Його винесли на розгляд сесії та прийняли. У статті 28 Закону України "Про запобігання корупції" написано, що обов’язок депутата не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів. У даному випадку це навіть не потенційний, а сам реальний конфлікт інтсересів, адже надавали дозвіл безспосередньо депутату. Отже, депутат не повідомив про наявність конфлікту інтересів, тобто фактично підпадає під неповідомлення про конфлікт і вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів. Та, із 17 пристуніхдепутатів та міського голови, які всі проголосували "за", підтримав це рішення й сам Юрій Шайнога. Рішення прийнято.