Розпочато реалізацію проекту "Сприяння неупередженості рад Хмельниччини"

2109.2016
image

Корупцію на сьогодні більшість людей ототожнює з хабарництвом та підкупом – тобто отриманням посадовою особою неправомірної вигоди за вчинення певних дій.

Одним з видів такої протиправної діяльності, яка серйозно загрожує нормальному функціонуванню державного механізму, є конфлікт інтересів, явище, що несе в собі ризики використання службових повноважень посадовцями в приватних інтересах.

19 вересня, під час прес-конференції, громадськості міста було презентовано проект «Сприяння неупередженості рад Хмельничиини». Робота над проектом розпочалась ще у серпні з підготовки роздаткових матеріалів для студентів та громадських активістів. Одразу ж по завершенні заходу розпочалось дводенне навчання студентів Хмельницького університету управління та права. Запрошені спікери навчили слухачів діставати необхідні данні з органів влади через запити на публічну інформацію, проводити адвокаційні кампанії, подавати інформацію у медіа. Особливу увагу було приділено антикорупційному законодавству у сфері врегулювання конфлікту інтересів.

Наступним етапом проекту стане отримання та аналіз регламентів Славути, Шепетівки, Старокостянтинова, Кам’янця-Подільського, Нетішина, Хмельницького та об’єднаних територіальних  громад Хмельницької області.

Активісти запевняють, що докладуть максимум зусиль, щоб запропоновані  в регламенти в частині врегулювання конфлікту інтересів були прийняти місцевими радами. «Прийняття депутатами місцевих рад запропонованих змін буде прямим доказом їхнього бажання побороти корупцію на місцях», зазначив голова ГО «Хмельницька ініціатива», Олег Черненко.

Проект реалізується громадською організацією «Хмельницька ініціатива» та Юридичною клінікою Хмельницького університету управління та права за фінансової підтримки Проекту розвитку ООН.