У Хмельницькому та ще 6 містах України розпочинають аналіз комунальних підприємств (КП).

2106.2016
image

З 17 по 19 червня громадські активісти та журналісти з Івано-Франківська, Ужгорода, Тернополя, Львова, Хмельницького, Луцька та Рівного працювали над цією методологією, вивчали особливості та законодавчу базу функціонування КП, аналізували чинні корупційні схеми тощо. Навчання проводили експерти Інституту Політичної Освіти Олександр Солонтай та Українського національного центру політичних досліджен Іван Лукеря.

 

Проходитиме аналіз КП у вказаних містах у рамках проекту “Рейтинг публічності комунальних підприємств”. Відповідальні особи у кожному місті, у Хмельницькому це голова ГО «Хмельницька ініціатива» Олег Черненко, проведуть моніторинг відкритості комунальних підприємств на основі якого складатиметься рейтинг публічності КП.

 

Завершальним етапом стане розробка проекту рішення про відкритість комунальних підприємств, яке активісти передадуть у місцеві ради та оприлюднять у вільний доступ. Положення розроблятиметься на основі моніторингу та має на меті нівелювати ряд корупційних ризиків, які є у роботі комунальних підприємств.

 

Оцінити рівень публічності КП можуть усі користувачі мережі Інтернет на сайті www.kprating.info . Крім цього, на сайті наявна інформація про проект, новини, найцікавіші прецеденти, виявлені в процесі роботи активістами, рейтинги публічності КП та Положення про відкритість КП.