Хмельницький долучився до платформи "Відкрите місто"

1602.2016
image

16 лютого ГО "Хмельницька ініціатива", Міжнародна благодійна організація "Фонд Східна Європа" та Хмельницька міська рада підписали меморандум про співпрацю в рамках реалізації платформи "Відкрите місто" у Хмельницькому.

З 1 березня у Хмельницькому запрацює онлайн-портал "Відкрите місто" на якому хмельничани можуть відзначати та описувати конкретну проблему їхніх громад.  Їхнє повідомлення спрямовуватиметься до відповідного управління міської ради. Користувачі матимуть змогу відслідковувати, в якому статусі перебуває їх повідомлення та які кроки щодо усунення проблеми прийнято. Громадяни отримують дієвий інструмент для зворотного зв‘язку з владою та зможуть привертати увагу до актуальних проблем своїх громад. Місцевій владі платформа допоможе оперативно реагувати на ці проблеми. Громади матимуть можливість  самоорганізовуватися навколо вирішення місцевих проблем.  Місцевий бізнес та інститути громадянського суспільства зможуть планувати свої благодійні ініціативи та соціальні проекти, базуючись на потребах громад.

- Ми обрали Хмельницький для реалізації цього проекту, тому що побачили у вас відкритість влади та активність громадського сектору. Якщо раніше людина мала писати скаргу до певного органу влади, то зараз це стане більш прозорим та доступним завдяки такому сервісу, буде налагоджуватись взаємодія між громадою та владою, - зауважив президент Міжнародної благодійної організації "Фонд Східна Європа" Віктор Лях.

- Це зовсім нормальні та звичні речі для цивілізованого суспільства.  Проект допоможе вирішувати багато питань. Проект «Відкрите місто» буде прив’язаним до карти. Це полегшить роботу мені і відповідальним чиновникам. Так, посилюється наша відповідальність, а громада активізується та долучиться до будь-яких процесів, що відбуваються у місті - прокоментував Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

- Даний даний інструмент дозволить не тільки бачити нагальні проблеми містян, але й підвищить рівень довіри до влади - відзначив голова ГО "Хмельницька ініціатива" Олег Черненко.